دسته بندی نشده

معرفی جامع کرمان

باغ شاهزاده کرمان

مترجم

 

کشور عزیزمان ایران،سرزمینی شگفت انگیز و بی نظیر است که گوشه گوشه ی آن موهبات منحصر بفرد الهی است.در این بین استان پهناور کرمان به عنوان پهناورترین بخش کشور،مساحتی حدود181/000 کیلومتر مربع از خاک ایران را در بر میگیرد.سرزمینی که با 4 اثر تاریخی یک اثر طبیعی در جایگاهاول کشور به لحاظ آثار جهانی قرار دارد.

وجود گودترین چاله داخلی ایران با ارتفاعی کمتر از 100 از سطح دریا تا قله های سر به فلک کشیده از جمله هزار که بیش از 4500 متر ارتفاع داردو چهارمین قله بلند کشور است که شرایط آب و هوایی چهار فصل را برای استان کرمان فراهم آورده است.

داشته هایی چون کلوت ها، و زیباترین کویر جهان رادر بخش شرقی استان کرمان بوجود آورده است.و در کنار این داشته های ارزشمند،میهمان نوازیو گردشپذیری استان کرمان،زبانزد بوده و هست.که افتخار دیار کریمان به حساب می آید.

کلوت های کرمان

کلوت

کلوت های زیبا شهداد

کلوت های دیدنی

صنایع دستی:

صنایع دستی استان کرمان آوازه جهانی دارد و عبارتند از پته دوزی،فرش و قالی کرمان و شامل زیره پسته ،گردو عرقیجات خرما و  مرکبات ،قاووت و شیرینی های خاصی مثل کماچ سهن،کلمپه ،قطاب و حاج پسته و حاج بادام.

سوغات های زیبا کرمان

کرمان سوغات

 

سوغات کرمان

سوغاتی های کرمانی

 

1- بازار سراسری

بازار شهر کرمان بازدید از مجموعه بازار قدیم،مجموعه ی گنجعلیخان،مجموعه وکیل صرف ناهار در سفره خانه وکیل بازدید باغ فتح آباد یخدان مویری و اقامت درهتل شهر کرمان می باشد.این مجموعه‌ی دیدنی شامل حمام گنجعلی‌خان، بازار مسگرها، مسجد گنجعلی‌خان و موزه‌‌ی سکه است که علاوه‌بر مجموعه‌ی سکه‌های جذابی که در آن وجود دارد، گنبد بلند آن با یک کلاه‌فرنگی زیبا بسیار جلب توجه می‌کند.

طلاسازان در بازار طلا هم به مجموعه‌ای از حیاط‌های کاروانسراهایِ مجموعه دسترسی دارند. چای‌خانه‌ی حمام وکیل نیز مکان مناسبی برای خوردن چای، ناهار یا صرفا گشت‌وگذار است.

این قسمت از مجموعه‌ی گنجعلی‌خان از قسمت سرپوشیده‌ی گنبدی‌شکل بازار اصلی شروع می‌شود و تا ۶۰۰ متری فضای باز ادامه دارد. از آنجا به بعد می‌توانید مستقیما به مسجد جامع کرمان در کنار میدان شهدا (مشتاقیه) بروید.

بازار قدیمی کرمان

۲

پاسخی بگذارید