دسته ها

Has no Item
Has no Item

کلوت شهداد، سرزمين رمزآلود کرمان

Ma semper ac nec sit

کلوت شهداد، گرمترین نقطه زمین

اگر هنگام طلوع یا غروب آفتاب در میان کلوت هت باشید،محال است چیزی جز تحسین این شگفت انگیزی به ذهن تان خطور کند.آفتاب که رو به غروب می گذارد،آرام آرام ستاره ها پیدا می شوند تا بهینه ی سیاه آسمان را به زیباترین تصویر در دنیا بدل کنند.

 به هنگام شب خيلي ساده مي‌توان در آسمان شهر کلوت‌ها غرق شد و دسته دسته ستاره چيد. با ايستادن بر بلنداي اين کلوت‌ها واقعيت و خيال در هم مي‌آميزند، زمان و مکان گم مي‌شوند و تجربه‌اي عميق و فراموش‌نشدني را رقم مي‌زنند.

کرمان در کنار آثار تاريخي‌اش جاذبه‌هاي مختلف بسياري دارد. نبکا‌ها، جنگل‌هاي انبوه بافت و رابر، ارتفاعات مملو از گل لاله و گلزار در شهرستان بردسير، دره مديترانيه‌اي دلفارد در جنوب استان تا جنگل‌هاي کهور. اما کلوت‌هاي شهداد از شگفتي‌ها و مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري و طبيعت‌گردي در اين استان هستند که وقتي از دور به آن‌ها مي‌نگريد، شهري باستاني و متروک را يادآور مي‌شونداویری از جنگل های انبوه و دریاچه ها و آبشارهاست.شاید کمتر کسی به نواحی بیابانی توجه کند و به زیبائیهای آنها بیندیشد،اما واقعیت این است که کشور عزیزمان ایران،در کنار جنگل های انبوه  ودریا وهزاران جاذبه هایطبیعی دیگر،بیابان های زیبائی هم دارد.

مناطقی که یکدست وسکوت و آرامش عجیبی را در خود دارند.ورمل های گرم وشنی که لذت قدم زدن بر روی آنها تجربه ای به یاد ماندنی برای هر کسی می شود.کلوت چيست؟

کلوت نام عوارضي طبيعي و جغرافيايي در بيابان لوت ايران است که در اثر ساز و کار شگفت‌انگيز آب و باد و فرسايش زمين و حدود ?? هزار سال قبل با فرسايش آبي و بادى به وجود آمده است.  کلوت‌‌ها پديده‌‌اي منحصربه‌فرد و يکي از باشکوه‌‌ترين مناطق ديدني و طبيعي جهان به شمار مي‌روند. اين ابر شهر کلوخي دنيا، ?? کيلومتر عرض و ??? کيلومتر طول دارد. بيش از ?? هزار کيلومترمربع مساحتش است و در دل کوير لوت قرار دارد. کلوت‌ها آثاري بسيار شگفت هستند. واژه‌ي کلوت از دو بخش «کل» و «لوت» تشکيل شده است، «کل» به معناي شهر و آبادي بوده و «لوت» همان کوير لوت است.

   

 

چرا کلوت های شهداد

 • یکی از جاذبه های منحصر بفرد طبیعی ایران هستند و نمونه آنها را در کمتر جایی می توان دید.
 • برخی منظره کلوت های شهداد را چشم اندازهایی ماورایی توصیف می کنند.
 • تفریحات هیجانی مانند سافاری در این منطقه در انتظارتان است.
 • به دلیل وجود کمپ کویری شهداد،امکانات خوبی دارد.
 • گزینه ای جذاب برای کویر نوردی به ویژه در فصل پائیز است.
 • به عنوان گرمترین نقطه ی کره ی زمین شهره شده است.
 • بخشی از دشت لوت است که نامش در میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

 

تحویل رایگان کالا

برای همه ی آیتم ها
 

100٪ محبوبیت

تضمین شده
 

مهمترین معاملات

حالا بخری!

صنایع دستی، روایتگر صنعت و هنر نیاکان و بیانگر هنر و ذوق مردم هر کشور است ودر روزگاران کهن، بعنوان صنعت تمام عیار عهد خویش حضور داشته است. صنایع دستی، سفیران فرهنگی یک قوم و قبیله اند که هیچ گاه از گزارش پیام خود دست نمیکشند

تماس با ما

 •  
  ایران - کرمان -
 •  
  تلفن : 0123456789
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها. نشان دهنده رضایت شماست. جزئیات بیشتر